W życiu mierz wysoko!

Od zawsze słyszymy od rodziców i nauczycieli, że „do odważnych świat należy!”.  Później nadchodzi czas na wybór studiów, a po odebraniu dyplomu zdobywanie doświadczenia w pierwszej pracy. Z biegiem czasu rozwijamy się i uczymy jak wyceniać swoją wartość w biznesie. Okazuje się jednak, że kompetencje oraz wieloletnia praktyka zawodowa nie zawsze przynoszą podwyżkę i upragniony awans. Dlaczego? Okazuje się, że w życiu warto mierzyć wysoko: zarówno w przenośni, jak i dosłownie.

 

„Mierz wysoko” to bardzo ważna technika negocjacyjna, która sprawdza się w pozyskaniu kontrahentów.. Tutaj powiedzenie naszych rodziców i nauczycieli ma swoją zasadność. Wysokie żądania negocjatora często bardzo korzystnie wpływają na osiągane przez niego rezultaty oraz umożliwiają ewentualne ustępstwa. Niby proste, a jednak większość z nas nie próbuje, bo się boimy i tracimy pewność siebie. Warto pamiętać, że ,,do odważnych świat należy!”. Jak się za to zabrać w praktyce? Umiar przede wszystkim. Zbyt przesadne żądania mogą powodować irytację.. Najlepszą strategią wydaje się wysuwanie takich żądań, które partner uzna za nieprzesadne. Wysuwanie sporych żądań budzi respekt i jest narawdę korzystne. Przynajmniej raz powiedz „nie”, zanim się zgodzisz ostatecznie, czyli nigdy nie zgadzaj się na pierwsza propozycję. Z reguły jest ona wygórowana i partner przygotowany jest na ustępstwa. Akceptacja dla pierwszej oferty traktowana będzie, jako nasza słabość. „Mierz wysoko” jest więc podstawą w biznesie.

Naukowcy z Australii wykazują bardzo dużą zależność między wzrostem, a wysokością zarobków – każdy dodatkowy cal (2,54 cm) to aż 235 funtów rocznie ekstra. Okazuje się, że elegancki wygląd i odpowiedni sposób zachowania się są niezwykle pomocne. Wizerunek jest bardzo ważny zwłaszcza w momentach związanych z egzaminami, pracą w biznesie. Osoby pewne siebie i wysokiego wzrostu są lepiej odbierani przez swoich rozmówców, bo wyglądają na profesjonalistów; wzbudzają zaufanie.

Jeśli kobieta zakłada szpilki możemy być pewni, że czeka ją ważne spotkanie lub chce na kimś zrobić dobre wrażenie. Wysokie buty sprawiają, że panie czują się pewniej i zupełnie inaczej stawiają kroki. Ponad to sylwetka staje się smukła, a plecy wyprostowane. Jak to działa? Obcasy wymuszają inne ułożenie ciała i posturę.

Czy mężczyzna może uzyskać ten sam efekt? Teraz już tak. Internetowy rynek obuwniczy powiększył się o profesjonalną markę stworzoną z myślą o panach, którzy chcą poczuć się pewniej. Sklep Betelli ma w swojej ofercie buty podwyższające, idealne na co dzień oraz do zadań specjalnych. Obuwie podwyższające Betelli są tak dopracowane, aby zachować proporcje tradycyjnego buta – nie mają ani wysokiego obcasa, ani wysokiego zapiętka, dzięki czemu zachowują naturalny wygląd. Zaprojektowane są tak, aby zapewnić maksimum komfortu, zachowując system podwyższający niewidocznym. Ponad to specjalnie opracowana wkładka podwyższająca nie tylko dodaje wzrostu, ale również amortyzuje i absorbuje nacisk podczas chodzenia, zapewniając pełen komfort. Palermo to model wizytowy, który łączy w sobie klasyczną elegancję z ciekawym wzornictwem. Za sprawą tego modelu mężczyźni, w sposób szybki, zyskują 7 centymetrów wzrostu. To model z połyskiem, idealny na formalne okazje. Model Gavi to z kolei buty bardzo uniwersalne, pasujące zarówno do formalnego stroju, jak i do jeansów. Obuwie podwyższające Betelli wykonane z najwyższej jakości naturalnych skór i materiałów.

 

Postawa zamknięta powstaje wtedy, gdy tworzymy między sobą, a rozmówca barierę. Jej elementem może być jakiś przedmiot (np. gdy ktoś zasłaniamy się teczką), jednak najczęściej jest to zamykanie postawy ciała poprzez założenie rąk lub nóg. Przejrzystość postawy jest utożsamiana z przejrzystością inwencji – osoby garbiące się, krzyżujące nogi i ręce, ze schyloną głową, są odbierane jako ,,winni” i zarzuca im się zazwyczaj nieczyste intencje. Odpowiednia postawa to taka, w której rozplątujemy nogi i ręce, tym samym wykazując otwartość. Stajemy uśmiechnięci, swobodnie na dwóch nogach, jedna wysunięta jest nieco w przód. Tutaj, także istotne jest odpowiednie obuwie – kobiety mogą wesprzeć się eleganckimi szpilkami, a marka Betelli gwarantuje, że dzięki dodatkowemu podwyższeniu postawa mężczyzn automatycznie stanie pewna. Gdy rozmawiamy w grupie często nieświadomie wystawiamy stopę tak, by wskazywała osobę, która nas bardziej interesuje. Dobrze, więc zainwestować w obuwie z najlepszych materiałów, bo będzie ono naszą wizytówką. Pamiętaj, więc że Twoje nogi mogą Cię zdradzić (nerwowe stukanie) lub być Twoim sprzymierzeńcem. Pochylaj górną część ciała do przodu (to sygnalizuje zainteresowanie), nie krzyżuj rąk na piersiach (postawa obronna), a ręce trzymaj tak, aby było je widać i gestykuluj nimi adekwatnie do sytuacji. W sytuacjach przy stole warto unikać siadania dokładnie na wprost klienta, bowiem jest to pozycja intuicyjnie odczytywana jako konfrontacyjna i może budzić opór.

Pierwsze spotkanie biznesowe, prośba o podwyżkę, prezentacja produktów firmy to zaledwie kilka przykładów sytuacji, w których pierwsze wrażenie może zaważyć na całym przebiegu spotkania oraz dalszej współpracy. Wiedza i doświadczenie zawsze idą w parze z prezencją. Silny uścisk dłoni, wyważona gestykulacja, pewne ułożenie ciała, profesjonalny wygląd.      W sytuacjach stresowych -z których przecież składa się świat biznesu- często zapominamy o aparycji i o tym, jak się prezentujemy Najlepsze wyniki w życiu osobistym i biznesie osiągają Ci, którzy mierzą wysoko: nie boją się marzyć, nie boją się negocjować, znają swoją wartość, kompetencje i wiedzą, jak się pokazać. Proporcje wiedzy do prezencji (wzrostu, wagi, schludnego ubioru) powinny wynosić 1:1. Zasada ta nie obowiązuje jedynie mężczyzn, którzy w swojej branży są, jak Bruno Mars (165 cm) w świecie muzyki, czy Tom Cruise (169 cm) w Hollywood.

Post Author: Dominika